הקלטת שיחות במכשירי סמסונג גלקסי

בואו נדבר על הקלטת שיחות: לא כולם אוהבים שמקליטים את השיחות שלהם, במיוחד כשהם לא מודעים לכך, אבל היום המצב הוא שלפעמים זה המוצא היחיד שלך כשיש לך בעיה עם נותן שרותים כלשהו. קחו לדוגמא את חברות הסלולר, או חברות כמו יס, הוט, חברת חשמל, גז, עיריות וכו' – אתה יכול לסכם עם הנציג שאתה צודק והוא טועה והוא מבטיח לך זיכוי לדוגמא, ואחרי חודש שאתה בודק אם קיבלת זיכוי – אתה רואה שלא קיבלת כלום ובמקרים מסויימים תמשיך להיות מחויב.

רוב הגופים הנ"ל מקליטים בד"כ את כל השיחות (רק שהם מציינים ש"חלק מהשיחות מוקלטות"), אבל כשזה מגיע לשחזור השיחה, ברוב המקרים אף אחד לא ישחזר את השיחה ועד שלא יהיו צעקות מחדש – שום דבר לא יזוז ואתה תמשיך לשלם על שרות שאינך מקבל או חוב שהם חייבים לך והם לא משלמים.

אלו בדיוק המקרים שהלקוח כל כך מייחל לעצמו שהיתה לו הקלטת שיחה, כך הוא היה יכול להוכיח בקלות שעבדו עליו.

כשזה מגיע למכשירי גלקסי של סמסונג (בין אם סידרה S או Note), הפונקציה להקלטה שיחה כבר קיימת במכשיר. הבעיה שהפונקציה חבויה ולכן אינך יכול להשתמש בה להקלטה.

להלן הוראות ההפעלה:

אם יש לך root למכשיר: כנס דרך מנהל קבצים (עדיף root explorer או למשתמשים מתקדמים יותר – עם ADB) לתיקיה הבאה: system/csc/ וערוך את הקובץ others.xml והוסף את השורה הבאה:

<CscFeature_VoiceCall_ConfigRecording>RecordingAllowed</CscFeature_VoiceCall_ConfigRecording>

שמור, צא, הפעל את המכשיר מחדש.

אפשרות נוספת שלא מצריכה לערוך קובץ (אך כן מצריכה root) היא שימוש זמני באפליקציה קטנה שמפעילה את אפשרות ההקלטה החבויה. תוכל להוריד את האפליקציה כאן (אפשר גם ישירות מהמכשיר אם תגלוש לדף זה דרך המכשיר הסלולרי שלך), ואז יש להריץ את האפליקציה, להפעיל את האופציה, ולהפעיל את המכשיר מחדש. תוכלו להסיר את האפליקציה לאחר מכן (אלא אם אתם רוצים לכבות את אפשרות ההקלטה). שימו לב: בחלק מהמקרים, האפליקציה תרוץ רק כשמותקנת גירסת אנדרואיד 5 על המכשיר. במקרה והאפליקציה לא מצליחה לבצע זאת – תצטרכו להשתמש בשיטה לעיל.

כעת, בזמן השיחה, במקום כפתור להוספת איש שיחה נוסף, יופיע כפתור להקלטת השיחה. לחיצה עליו תקליט מאותה נקודה את השיחה (אבל לא את השיחות הבאות).

לשיטה הזו יש יתרון בכך שהקלטת השיחה נשמרת במכשיר עצמו, אולם הבעיה בכך שאם אבד המכשיר או מחקתם אותו, ההקלטות ימחקו, ולפעמים יש שיחות שהייתם רוצים לשמור.

לעיתים ישנה בעיה אחרת (שאינה טכנית): אתם כבר באמצע ויכוח עם הנציג, והוא בטעות כבר פלט שאתם צודקים ואז חזר בו ואתם לא הקלטתם את החלק הזה, או שהמכשיר שלכם מיועד לבצע שיחות עם לקוחות ואתם חייבים להקליט את כל השיחות (או שיחות ממספרים מסויימים קבועים) כדי לאשר הסכמים, או כל סיטואציה אחרת שמחייבת הקלטת שיחות (בישראל הקלטת שיחות מותרת כל עוד אחד מהצדדים מאשר אותה, כך שאם אתה הוא אחד מהצדדים, ההקלטה מותרת) – במקרה כזה אני ממליץ על אפליקציה שנקראת Automatic Call Recorder. בשימוש באפליקציה זו, בסיום השיחה תוכלו להחליט אם לשמור את ההקלטה או למחוק אותה והיא גם יכולה להקליט אוטומטית את כל השיחות או רק שיחות ממספרים מסויימים (או את כל השיחות למעט אלו שמגיעות ממספרים מסויימים). השיחות ישמרו במכשיר ואפשר לבחור אם הן ישמרו על האחסון הפנימי או החיצוני וניתן גם לשמור גיבוי אוטומטי של השיחות לחשבון הפרטי שלכם אצל ספקי ענן כמו Google, DropBox, OneDrive. האפליקציה רצה בגירסת Trial למספר ימים ועלות הגירסה המסחרית שלה הוא 5.5$ לערך.

Print Friendly, PDF & Email

Comments

comments

18 תגובות בנושא “הקלטת שיחות במכשירי סמסונג גלקסי”

 1. יש מדריכים שלמים איך להוסיף כל מני דברים כאלה לגלקסי בד"כ זה מגיע בקובץ features.xml

 2. אני רק שאלה….
  רוב הקלטות השיחה מבוצעות דרך המקרופון כך שאיכות השיחה אינה טובה וקשה לשמוע את מי שאתה מקליט.
  האם בשיטה שלך ההקלטה היא מה"DATA" ישירות או גם מהמקרופון?

 3. היי,
  האם ההקלטות עובדות רק בשיחה ברמקול או גם בשיחה רגילה? או נניח באוזניות/שפורפרת וכו'

 4. איך מגיעים למנהל הקבצים?
  וניתן לשמוע הקלטות קודמות או רק מרגע ביצוע הפעולה הנ"ל?
  יש לי הקלטה שלא הוקלטה חשובה ביותר מאין כמוה שהאפליקציה החינמית שלי לא הקליטה.

 5. מבקשת עזרה דחופה אפשר גם בתשלום מסויים
  סינכרנתי את הפלאפון שלי מסמסונג גאלקסי 4 לסמסונג גאלקסי 7 (גיי'צ) וכל ההקלטות שהיו נמחקו
  המדובר בהקלטות הנוגעות להוריי ( הנכים) חומר רפואי ותיעוד שיחות חשובות עם מטפלים וכו' הכל נמחק. ניסיתי לפנות למומחים בדבר שיעזרו לי . אולם הם נקבו בסכומים בלתי אפשריים בשבלינו…ואני מבקשת מאד זו ממש מצווה ..מוכנה לשלם סכום מסויים …

  1. את צריכה שחזור מהשבב הפנימי וזה תהליך יקר מאוד וגם לא בטוח שיהיה אפשר לשחזר את הכל. אני לא מכיר פתרון זול לכך

 6. אני משתמשת באפליקציה חינמית של "מקליט שיחות טלפון". בהגדרות הקלטה יש לבחור מקור אודיו .
  מה עדיף – Mic או Voice Call
  מה לסמן כבחירה?
  האפליקציה טובה והורדתי מ Google Play
  ל – Note4 תודה .

 7. האם ניתן לשחזר שיחות מהוואטס אפס שהתבצעו בעבר בחו"ל?יש על מכשיר הגלקסי 6 מקליט אוטומטי לשיחות רגילות ולא וואטס.

  גם תמורת תשלום כלשהו

 8. הקלטתי שיחה כשהייתי מחוברת לבלוטוס – שיחת עבודה חשובה – משום מה לא שומעים אותה – אשמח לעזרה דחופה – רב תודות

   

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.